DOM-TOUR | Pergole
Zajmujemy się produkcją i montażem okien, drzwi zewnętrznych i wewnętrznych, rolet, żaluzji oraz wszelkich przesłon okiennych i mebli pod zabudowę.
okna, okna pcv, okna drewniane, drzwi, drzwi wewnętrzne, drzwi pokojonwe, drzwi zewnętrzne, drzwi składane, żaluzje, markizy, moskitiery, meble na wymiar, kuchnia na wymiar, szafy na wymiar, szafa na wymiar
23444
page-template-default,page,page-id-23444,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

PERGOLE

 

PERGOLE KLASYCZNE

 

W architekturze przyjęto najczęściej definiować pergole, jako konstrukcję składającą się z podpór – słupów oraz zadaszenia w postaci belek lub kratownicy wykonanej z drewna, stali, aluminium lub betonu która bardzo często wykorzystywana jest jako podpora dla roślin.

 

PERGOLE NOWOCZESNE

 

Branża osłonowa a zwłaszcza producenci markiz tarasowych już kilkanaście lat temu używali pojęcia pergola w odniesieniu do zadaszeń tekstylnych w których ramiona przegubowe zastąpiono podporami i słupami. W ciągu ostatnich kilku lat pojawiły się kolejne rozwiązania takie jak np. pergole z obrotowymi aluminiowymi piórami oraz pergole szklane zintegrowane z przeciwsłoneczną osłoną tekstylną. W naszej opinii termin ,,nowoczesne pergole” możemy zatem użyć w odniesieniu do tych rozwiązań które pozwalają dynamicznie wpływać na ,,klimat w obszarze tarasu”, a zatem regulować ilość światła oraz chronić pergolę przed opadami atmosferycznymi.

Przeznaczenie i korzyści

 

Marzeniem chyba każdego posiadacza domku jednorodzinnego jest wykreowanie w przestrzeni tarasu przytulnej strefy wypoczynku, azylu dla domowników gdzie w cieniu nowoczesnej osłony tarasowej rozmieścimy wygodny komplet wypoczynkowy a następnie miło spędzimy czas w otoczeniu rodziny i przyjaciół. Miejsce to zapewni nam nie tylko komfort termiczny, osłoni nas również przed deszczem a dzięki osłonom bocznym, przed wiatrem oraz niechcianymi spojrzeniami.

Nowoczesna pergola tarasowa stanie się w ten sposób funkcjonalną częścią salonu na świeżym powietrzu.

 

Sposoby montażu

 

Wszystkie dostępne w naszej ofercie pergole mogą być instalowane jako wolnostojące (czasami określane jako ogrodowe) lub jako instalowane do budynku (tarasowe), wyjątek stanowią pergole szklane które nie mogą być instalowane jako wolnostojące. Warto również podkreślić, że niektóre rozwiązania dostępne w naszej branży znajdują zastosowanie jako zadaszenia istniejących konstrukcji; drewnianych, stalowych, aluminiowych lub żelbetowych.

Warto podkreślić, że podpory pergoli najczęściej instaluje się do wcześniej przygotowanych fundamentów lub do płyty żelbetowej a w wypadku niewielkich lekkich rozwiązań do legarów na których spoczywają deski tarasowe.