DOM-TOUR | Plisy
Zajmujemy się produkcją i montażem okien, drzwi zewnętrznych i wewnętrznych, rolet, żaluzji oraz wszelkich przesłon okiennych i mebli pod zabudowę.
okna, okna pcv, okna drewniane, drzwi, drzwi wewnętrzne, drzwi pokojonwe, drzwi zewnętrzne, drzwi składane, żaluzje, markizy, moskitiery, meble na wymiar, kuchnia na wymiar, szafy na wymiar, szafa na wymiar
21742
page-template-default,page,page-id-21742,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

PLISY

Stanowią bardzo atrakcyjny sposób zasłony okien standardowych jak i dachowych. Idealne do ogrodów zimowych. Zastosowanie dwóch uchwytów umożliwia otwieranie i zamykanie w dwóch kierunkach. Nowoczesne w kształcie, funkcjonalne i dekoracyjne osłony przeciwsłoneczne. Plisy stanowią bardzo atrakcyjny i oryginalny sposób zasłony okien standardowych i dachowych. Ogromną zaletą zasłon plisse jest zastosowanie dwóch uchwytów umożliwiających zsuwanie osłony w dwóch kierunkach – od dołu i od góry. Tkaniny w plisach tworzą regularne i harmonijne fałdy w bardzo bogatej gamie kolorystycznej. Idealne rozwiązanie również do ogrodów zimowych.

 

Żaluzje plisowane to jedna z ciekawszych propozycji w systemach przeciwsłonecznych pod względem funkcjonalności. Mogą posiadać prawie dowolne kształty: prostokąt, trójkąt, trapez czy fragment okręgu. Mogą pracować w dowolnie nachylonej płaszczyźnie, od pionowej do horyzontalnej. Bogata oferta tkanin spełni każde oczekiwania pod kątem zarówno dekoracyjności jak i stopnia zaciemnienia.

 

Plisy sterowane sznurkiem.
System sznurkowy standard to plisa wolnowisząca podciągana sznurkiem. Konstrukcja oparta na systemie angielskiej firmy Louvolite, wyposażona jest w niezawodnie działający mechanizm hamujący. Wsystemie Amarant za bazę mechanizmu posłużył szwedzki system od żaluzji poziomych, z rynną górną 19x27mm. Jest to najtańsza wersja żaluzji plisowanej w naszej ofercie.

 

Plisy sterowane ręcznie
Większość nietypowych wariantów realizowana jest w wersji ze sterowaniem ręczym. Żaluzja poruszana jest poprzez ręczne przesuwanie ruchomej belki. W przypadku plis zamontowanych na większych wysokościach można użyć specjalnej rączki.

 

Standard
Wersja standard to jedna lub dwie nieruchome belki (góra i dół plisy) oraz środkowa belka poruszana ręcznie. System ten zamiennie można montować z tkaniną opuszczaną z góry na dół lub odwrotnie z dołu do góry. Ma to znaczenie zwłaszcza w pomieszczeniach, w których zależy nam na prywatności.

 

Plisa dzień – noc
Wersja dzień-noc to dwie tkaniny w jednej żaluzji. W ciągu dnia możemy zasłaniać tkaniną transparentną, natomiast na noc tkaniną typu black-out.

 

Plisy o kształcie trójkąta lub trapezu znajdują najczęściej zastosowanie w pomieszczeniach poddaszowych, bądź w zadaszeniach ogrodów zimowych. Wiele okien zwieńczonych jest na górze półokrągłą ramą. Plisa to praktycznie jedyny możliwy sposób zaciemnienia w takim przypadku. Półokrąg można wykonać w wersji stałej lub z możliwością złożenia (jak wachlarz).

 

Wiele okien zwieńczonych jest na górze półokrągłą ramą. Plisa to praktycznie jedyny możliwy sposób zaciemnienia w takim przypadku. Półokrąg można wykonać w wersji stałej lub z możliwością złożenia (jak wachlarz).
Tkaniny plisowane mają różne sztywności. Bez zastosowania odpowiedniego systemu zwłaszcza przy wysokich żaluzjach, po dłuższym okresie, następuje efekt rozprostowania tkaniny w górnej części żaluzji, a cały nadmiar zbiera się w jej dolnej części. Nasz system equipleat zapewnia trwałe i równomierne marszczenie tkaniny. System compleat poza cechami jakie posiada system equipleat daje możliwość uniknięcia dziurkowania tkaniny w celu poprowadzenia sznurka. Wstrzelone w tkaninę miniaturowe kółeczka są prowadzeniem dla żyłki podtrzymującej tkaninę w żaluzji zamontowanej np. w dachu.

 

 

plis2